.

כמעט שם! אנא מלא את הטופס לגישה מידית!

מלא את הטופס ותוכל להתחיל מיד!

בדיקה עצמית למיקוד מבט Fixation

כאשר הבעיה היא במיקוד ראייה התלונה היא בד"כ לא בטשטוש ראייה אלא באי נוחות או ראייה כפולה. בכל מקרה לפני שאני עוברת למיקוד ראייה אני אשלול בעיה בחדות ראייה (המתבטאת ברדך כלל בטשטוש ראייה).

מיקוד מבט היא היכולת שלנו להתמקד על נקודה מסויימת מבלי תזוזות של העיניים או של הראש. הנורמה לאדם מבוגר היא היכולת להתמקד על אובייקט מסוים למשך 16 שניות לפחות.

יכולת פיקסציה לאורך זמן חיונית לראייה דו עינית איכותית. פיקסציה טובה מושפעת מיכולת אקומודציה טובה, כמו גם מגורמים חיצוניים כגון עייפות, גיל, לחץ וכד'.

בדיקה עצמית למיקוד מבט:

לוקחים מקל עץ (שפדל) ומדביקים עליו מבדקה בצבע אחיד (אדום, כחול או ירוק). לערכה ביתית ניתן להשתמש גם בכלי כתיבה. בכל מקרה רצוי שהכלי עצמו יהיה חלק והגירוי היחידי יהיה בקצה שלו.

בעת הבדיקה, מכסים עין אחת ומבקשים מהנבדק להתמקד עם העין על גבי המדבקה האדומה בקצה המקל, מבלי להזיז את העיניים או הראש. הבדיקה נמשכת 16 שניות, במהלכם הבודק מסתכל על עינן של הנבדק ובודק אם היא בורחת או לא. אם אחרי 3 שניות הוא מתפזר עם העיניים יש בעיה בפיקסציה.

הערה: בעיה בפיקסציה מעידה על בעיית קשב!!

על מנת לתרגל ולשפר את יכולת המיקוד שלנו פשוט מתאמנים עם המקל כל פעם בעין אחרת ומנסים להגדיל את משך הזמן שבו אנו מסוגלים להתמקד על האובייקט מבלי שהעין בורחת.

לקבלת המלצות לתרגילים נוספים, התקשרו אלינו לטלפון שמספרו 0733-742-999 ואנו נפנה אותך למרפאה בעיסוק המתמחה בשיקום הראייה. 

 

נבנה באמצעות מערכת דפי הנחיתה של רב מסר

.